המדריך לתאורה לבית

אור הוא אחד האלמנטים החשובים ביותר בעיצוב הבית. אור לא נכון יכול לגמרי לשנות את האווירה בחדר ותאורה נכונה יכולה לשפר את האוירה בבית, לשפר את ההתנהלות בו ולגרום לו להראות הרבה יותר טוב.

גופי תאורה שונים מאפשרים לנו ליצור עניין, לגרות את העין ולהדגיש איורים שונים בחלל. שימוש בכמה סוגים של תאורה, יכול להפיח חיים בכל חלל ולהעניק לו עומק ואופי. מקור אור נוסף מאפשר לנו לקבל תאורה ממוקדת ואפשרות נוספת ליצירת אוירה כמו גם חיזוק התאורה במקרים בהם צריך תאורה חזקה יותר.

אז, בואו נעשה תרגיל..

הסתכלו על התקרה שלכם, מה אתם רואים? 

 אם אתם רואים בתי נורה לבנים מפלסטיק משתלשלים מהתקרה, כדאי שתתחילו לחשוב על שיפור התאורה בבית שלכם.

.

יש כמה עקרונות בסיסיים שחשוב שתדעו כשאתם בוחרים את התאורה לבית.

אין כמו אור שמש! זה האור הכי מוצלח שיכול להיות ובארץ שטופת אור כמו ישראל, אין ספק שאנחנו נהנים מהיתרון הגדול הזה של אור טבעי. אולם, אור השמש יכול להיות גם מאוד חזק ולסנוור אותנו. כשהשמש מגיעה מכיוון דרום, היא יכולה לגרום להתחממות של הבית ולסנוור. שזו חויה לא כל כך נעימה. אם יש לכם חלון דרומי שמאיר את הדירה שלכם חזק מידי, דאגו לוילון מתאים שיווסת את אור השמש ויכניס את כמות האור המתאימה.

תאורה מלאכותית

אור צהוב

האור הצהוב הוא אור עדין ומלטף שמזכיר אור נרות. זהו אור רומנטי שמחמיא לנו, סולח על כל הפגמים ומחליק אותם כלא היו. לכן, על האור הראשי בבית להיות אור צהוב שיתן לנו תחושה חמימה ונעימה ויגרום לבית שלנו להרגיש נעים וביתי.

ככל שתדעו יותר על מה מנורות אוהבות, כך תוכלו לבחור שילובי מנורות מנצחים לבית שלכם.


 התאורה הקודמת הייתה פלוריסנטית, נוסף על כך שזוהי תאורה קרה לכן היא בעלת גוון כחלחל היא גם מאד לא מחמיאה לרהיטים.

שלושה טיפים לתכנון נכון של גופי תאורה בחלל..
א. נכניס תאורה מתאימה לחלל המדמה בגוון שלה תאורה טבעית, הפלוריסנט נותן טון כחלחל ומלאכותי לכן עדיף ללכת על גוונים חמים של תאורה. נוסף על כך שזוהי תאורה קרה היא גם מאד לא מחמיאה לרהיטים.
ב. בחרו תאורה מרכזית ותאורה משנית ומקמו אותה בחוכמה בבית. זה יכול להיות גוף מרכזי בסלון, גוף תאורה נוסף מעל פינת האוכל, או תאורת רצפה, או תאורה המדגישה חפץ בו יש לנו עניין מיוחד. גופי תאורה שונים מאפשרים לנו ליצור עניין, לגרות את העין ולהדגיש איזורים שונים בסלון. שימוש בכמה סוגים של תאורה, יכול להפיח חיים בכל חלל ולהעניק לו עומק ואופי. מקור אור נוסף מאפשר לנו לקבל תאורה ממוקדת ואפשרות נוספת ליצירת אוירה כמו גם חיזוק התאורה במקרים בהם צריך תאורה חזקה יותר.
ג. זכרו שגוף התאורה הוא פריט עיצובי בפני עצמו שצריך להתכתב עם הסגנון אותו בחרתם לשאר החלל לכן, התאימו אותו לסגנון שלכם.

innhome.g@gmail.com

Tel: +972-50-4322-412

  • https://www.facebook.com/%D7%A0%D7%9
  • https://www.instagram.com/innhome.de