top of page
nick-morrison-FHnnjk1Yj7Y-unsplash.jpg

איך את מספיקה?

זו אחת השאלות שהכי הרבה שואלים אותי,

כשומעים שאני אדריכלית, מעצבת פנים, צלמת, יוצרת תוכן, מעבירה הדרכות על תוכנות שרטוט והדמיה לבעלי משרדים ובעלת עסק {כבר לא כל כך} קטן שאותו אני מנהלת בצורה שוטפת אנשים לא מבינים איך אני מוצאת זמן לעשות את כל הדברים האלה, ויחד עם כל אלה גם מצליחה לתחזק  חיי משפחה ואפילו בעלי חיים..

אז מה הסוד שלי? ניהול נכון וחכם של הזמן שלי. ותכלס מה זה אומר?  ניהול יעיל יותר של הפעולות היומיומיות שלי כדי לנצל בצורה טוב את הזמן שיש לי.

תמיד ידעתי לנהל את הזמן שלי לא רע…  אבל מאז שיצאתי לעצמאות מוחלטת ואין אף אחד מעליי שמכתיב לי את המשימות שיש לי לבצע בכל יום, התחלתי לארגן את סדר היום שלי בעצמי והצלחתי לשכלל את יכולות ניהול הזמן שלי וככה אני מצליחה להספיק להשיג יותר מטרות בפרקי זמן קצרים יחסית.

בפוסט הזה אני הולכת לשתף את הטיפים שלי שעוזרים לי בכל יום לסיים את המטלות שלי ולהשאיר לי מספיק זמן פנוי בשביל כל מה שאני רוצה לעשות בפן האישי

bekir-donmez-eofm5R5f9Kw-unsplash.jpg

1. להכין TO DO LIST

כל בוקר אני מתחילה מלקנות את הבית, אני מוצאת שבית נקי מכניס אותי למוד הרבה יותר שלו ומאפשר לי להספיק הרבה יותר דברים.

אחרי שסיימתי לנקות (שאגב בגלל שאני מנקה כל יום לא לוקח הרבה זמן בכלל) אני מכינה לי כוס קפה ורושמת את כל המשימות שיש לי לבצע באותו יום. אני אוהבת לשים את הטלפון בצד ולהתרכז רק בכתיבת המשימות בלי הסחות דעת וכך אני מוודא שאני לא מפספסת אף משימה שאני צריכה להשלים.

כל משימה הכי קטנה נכנסת לרשימה (כולל לשלוח הודעת וואטסאפ), לטעמי אין משימה קטנה מידי בשביל להיכנס לרשימה ובדרך זו אני נמענת מ'הפתעות' ששכחתי במהלך היום

חוץ מזה הדבר שאני הכי הכי אוהבת לעשות במהלך היום הוא למרקר את המשימה שהשלמתי- באמת שאין סיפוק גדול מזה :) 

אגב, אם אני בתחילתו של שבוע עמוס אני פורשת את השבוע, רושמת לי את כל המשימות שיש לי ומחלקת אותם לפי ימים

2. לא להשאיר משימות קטנות לסוף

אני תמיד מתחילה מכל המשימות הקטנות שיש לי בתחילת כל יום, ככה אני מצליחה לפנות יותר זמן לדברים הגדולים והחשובים יותר.
מבחינתי אם לא אתחיל איתן כל היום ישב לי בראש שיש לי עוד המון משימות, בצורה הזו למעשה אני מרגיעה ומרכזת את עצמי, כמובן שחשוב להיות עם שיקול דעת אבל לדעתי עדיף להיפטר מכמה שיותר משימות קטנות במקום ולא לצבור אותן לאח"כ

 

3.לפרק משימות גדולות למשימות קטנות 

משימה אחת גדולה יכולה להראות מאוד מלחיצה, ולא ברורה. לפעמים כעומדים מול משימות גדולות קשה להבין מאיפה להתחיל, לכן כשאני צריכה להתחיל משימות גדולות אני אוהבת לפרק אותן לתתי משימות.

ככל שהמשימות הופכות לבסיסיות ומצומצמות יותר, כך קל יותר להוציא אותן לפועל.

4. סדר עדיפויות

אחרי שסידרתי את הרשימה שלי עם הקפה של הבוקר אני מסמנת מה דחוף לביצוע ומה פחות.
באותו אופן אני גם מתעדפת את תתי המשימות שלי.

5. חלוקה נכונה של המשימות

התחלתי לתת כותרות למשימות שלי.
אני מחלקת את המשימות לפי כמה קטגוריות:

              |  אתר  |  פרוייקטים  |  סושיאל  |  ניוזלטר  |  כללי  |   –
כך אני יכולה לשמור על באלאנס בין כל החלקים שמרכיבים את
InnHome Design 
זה חשוב מאוד כדי לא לקרוס בפן מסויים, ולא להזניח את אחד האפיקים, בנוסף בשיטה זו יש לי מעקב מתי בפעם האחרונה הקדשתי זמן לכל אחת מהקטגוריות הנ"ל 

חשוב לאורך כל הדרך לשמור על באלאנס בין כל הקטגוריות.
 

​​

icons8-team-dhZtNlvNE8M-unsplash (1).jpg

חוץ מלשתף אותך בשלבים שאני עושה כדי לנהל את הזמן שלי בצורה הטובה ביותר, החלטתי לשתף גם בפלנר השבועי שלי בו אני נעזרת כדי למפות את כל המשימות שאני צריכה להשלים בתחילת השבוע.

בשביל לקבל את הפלנר השבועי המעוצב שלי כל מה שצריך לעשות זה למלא את הפרטים בתיבה למטה ומיד תקבלי את הפלנר ישירות למייל שלך להורדה מיידית.

בהצלחה בניהול טוב יותר של הזמן שלך!

תכנון שבועי.jpg
bottom of page